Sivas 1 Şubesi
Şube Yönetim Kurulu
Halil İbrahim TEMİZ
Şube Başkanı

 

1966 yılında Sivas Yıldızeli’nde dünyaya geldi. Danişment ilkokulunu bitirdikten sonra Sivas İmam Hatip Lisesine kaydoldu. 1985 yılında Sivas İmam Hatip Lisesinden mezun oldu. Aynı yıl Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesini kazandı. 1990 yılında üniversiteden mezun oldu.

1991 yılında Tekirdağ İmam Hatip Lisesi’ne meslek dersleri öğretmeni olarak atandı. 1995 yılında Sivas Kongre Lisesine Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni olarak atandı. 2018 yılına kadar aynı okulda öğretmen olarak görevine devam etti.

MGV, Safa Vakfı, Yeni Dünya Derneği olmak üzere birçok sivil toplum örgütü bünyesinde Sivas’a; eğitim, kültür ve sosyal alanlarda hizmet etti. Sivas Safa Derneği, İslami Düşünce ve Kardeşlik Derneği yönetim kurulu üyeliği halen devam etmektedir.

Sendikal hayatı Sivas’ta Eğitim-Bir-Sen’in kuruluş yıllarındaki üyelik ile başlamış olup, uzun yıllar şube organlarında çeşitli görevlerde bulunmuştur. 2010 yılında yapılan 4. Olağan Kongre sonrasında Eğitim ve Sosyal İşlerden sorumlu başkan yardımcılığı görevinde bulunmuştur. 5 Aralık 2015 tarihinde gerçekleştirilen Eğitim-Bir-Sen Sivas 1 Nolu Şube Olağanüstü Kongresi sonrası 2015-2017 yılları arasında Şube Başkanlığı görevini yürüttü. Yargıtay 22. Hukuk Dairesinin olağanüstü şube kongresini iptal kararı gereği 20 Haziran 2017 tarihinde görevi devretmiş olup, 17 Kasım 2018 tarihinde yapılan Eğitim-Bir-Sen Sivas 1 Nolu Şube 6. Olağan Kongresi sonrasında Şube Başkanlığı görevine yeniden seçildi.

Evli ve 2 çocuk babasıdır.   


Mehmet BEDİROĞLU
Şube Sekreteri


1975 yılında Sivas'ta doğdu. İlkokulu Nizamettin Songur İlkokulu'nda, ortaokulu Cumhuriyet Lisesi ortaokul kısmında ve lise öğrenimini Sivas Endüstri Meslek Lisesi'nde tamamladı. Fırat Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Metal Öğretmenliği ve Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği bölümü mezunudur. Cumhuriyet Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi alanında   "Dünyada ve Türkiye'de Kamu Sendikacılığı"  konulu çalışmasıyla yüksek lisans yaptı. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Savunma Sanayi Teknolojileri ve Stratejileri alanında yüksek lisans öğrenimine devam etmektedir.

Askerlik görevini 2002 yılında tamamladıktan sonra Bingöl İli Solhan İlçesi Elmasırtı İlköğretim okulunda göreve başladı. 2003-2004 Eğitim Öğretim yılında Bingöl / Solhan METEM 'de Metal İşleri Öğretmeni olarak görev yaptı. 2004-2005 Eğitim Öğretim yılında Bingöl / Solhan Hazarşah İlköğretim Okulunda Okul Müdürü olarak görev yaptı. 2005-2007 Eğitim Öğretim yılında Sivas Merkez Kurtlapa İlköğretim Okulunda görev yaptı. 2007 yılında Sivas Vakıfbank İlköğretim Okuluna atandı. 2010-2012 yılları arasında Sivas Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi'nde öğretmen ve müdür yardımcısı olarak görev yaptı. 2013-2015 yılları arasında Şifaiye Özel Eğitim İş Uygulama Merkezinde müdür yardımcısı olarak görev yaptı.05.01.2015 tarihinde Alparslan İlkokulu müdür yardımcılığı görevine atandı. 30.06.2016 tarihinde Sivas Reşit Akif Paşa İlkokulu'na müdür yardımcısı olarak görevlendirilmiş olup halen bu görevine devam etmektedir.

Sendika işyeri temsilciliği ile başlayan sendikal hayatı, 2007 yılında yapılan olağan kongreden sonra Şube Başkan Yardımcılığı (Mali İşler) ve 2010 yılında yapılan kongre sonrasında Şube Başkan Yardımcılığı (Teşkilatlanma) görevinde bulundu. 17 Kasım 2018 tarihinde yapılan Eğitim-Bir-Sen Sivas 1 Nolu Şube 6. Olağan Kongresinde Şube Başkan Vekili olarak seçildi.

Evli ve dört çocuk babasıdır.


Mehmet ARSLANHAN
Şube Başkan Yardımcısı (Teşkilatlanma )

 

1972 yılında Sivas’ta doğdu. Mehmetçik İlkokulu, Gazi Lisesi Ortaokul Kısmı, Sivas Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Bölümü Talaşlı Üretim Öğretmenliğini bitirdi.

İlk görevine 1995 yılında Bursa Atatürk Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinde başladı. Bursa’da 4 yıl öğretmenlik yapan ARSLANHAN, daha sonra 1999 yılında Şarkışla Teknik ve Endüstri Meslek Lisesine tayin oldu.1 yıl Şarkışla Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Makine Tek. Alan Şefliği, 3 yıl Şarkışla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Eğitici Bilişim Teknolojileri Formatör Öğretmenliği görevlerinde bulundu.2010 yılında alan değişikliği yaparak Sivas Atatürk Tek. Ve Endüstri Meslek Lisesi Raylı Sistemler Tek. Öğretmeni olarak görevine devam etti.2012-2018 yılları arasında Müdür Yardımcısı olarak çalıştı. 2018 yılı Temmuz ayından itibaren Şehit Üsteğmen Cemalettin Yılmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Sivas Şuurlu Öğretmenler Derneği Yönetim Kurulu üyesi olan ARSLANHAN 5/12/2015 tarihinde yapılan Olağanüstü Genel Kurul Seçimi sonucunda Teşkilatlanma Başkan Yardımcılı görevine seçildi. 2015-2017 arası Teşkilatlanma Başkan yardımcılığı görevini sürdürdü. Yargıtay 22. Hukuk Dairesinin olağanüstü şube kongresini iptal kararı gereği 20 Haziran 2017 tarihinde görevi devretmiş olup, 17 Kasım 2018 tarihinde yapılan Eğitim-Bir-Sen Sivas 1 Nolu Şube 6. Olağan Kongresi sonrasında Teşkilatlanma Başkan Yardımcılığı görevine yeniden seçildi.

Evli ve 4 çocuk babasıdır.


Güngör DEMİRKAYNAK
Şube Başkan Yardımcısı (Mali İşler )

 

1973 yılında Sivas’ta doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Sivas'ta tamamladı. Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümünden mezun oldu. 1997 yılında Hakkâri'de göreve başlamış olup, Hakkâri ve Sivas’ta çeşitli okullarda öğretmen ve müdür yardımcısı olarak görev yaptıktan sonra, Sivas İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde Özel Büro ve AR-GE birimlerinde görev yaptı. 29 Haziran 2016 tarihinde Muzaffer Sarısözen Ortaokuluna itibariyle okul müdürü olarak atanmış olup halen bu görevine devam etmektedir.

Sivas Mevlana Ortaokulunda uzun yıllar sendika işyeri temsilcisi olarak başlayan sendikal mücadele süreci 2018 yılında gerçekleştirilen Eğitim-Bir-Sen Sivas 1 Nolu Şube 6. Olağan Kongresi’nde Yedek Yönetim Kurulu Üyeliği görevine seçildi.  Eğitim-Bir-Sen Sivas 1 Nolu Şube Mali İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Celal KARAHAN’ın Sivas İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı olarak atanması nedeniyle Mali İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak göreve başladı.

Evli ve üç çocuk babasıdır.

 


Bilge KAYA
Şube Başkan Yardımcısı (Basın-İletişim )

 

1976 Yozgat / Çayıralan doğumlu.

İlkokulu Elçi Köyü, Ortaokulu ve Liseyi Kayseri Fevzi Çakmak Lisesinde tamamladıktan sonra Ankara Gazi Üniversitesi Kastamonu Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümünden mezun oldu.

2000 Yılında Şırnak İdil Anafartalar ilköğretim okulunda Sınıf öğretmeni olarak mesleğe ilk adımını attı. 2002-2003 yılında aynı okulda Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı.

Kısa dönem olarak askerliğini tamamladıktan sonra, 2004 yılında Sivas Yıldızeli Kümbet İlköğretim okulunda göreve başladı. Sırasıyla Kalın İlköğretim Okulu ve Sivas Merkez Vakıfbank İlköğretim Okulunda Öğretmenlik yaptıktan sonra 2010 yılında Yıldızeli Kümbet İlköğretim okuluna Müdür yardımcısı olarak atandı. Vakıfbank İlköğretim Okulunda görev yaptığı esnada Eğitim Bir-Sen İş Yeri temsilciliği yaptı.

2010-2012 yıllarında Yıldızeli ilçe Milli eğitim Ar-ge Bölümünde görev yaptıktan sonra, 2013 yılında Bedel İlköğretim okulunda okul müdürlüğü görevine atandı. 2011-2013 yılları arasında Eğitim-Bir-Sen Yıldızeli yönetiminde yer aldı. 2013 Eylül ayında Sivas Merkez Diriliş Ticaret Meslek Lisesine okul müdürü olarak atandı.

2013-2018 yılları arasında  adı ve statüsü değişerek proje okulu olan Sivas Bilişim Teknolojileri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde  (Tematik Lise) okul müdürü olarak görev yaptı. 2015-2017 yılları arasında 1,5 yıl Eğitim-Bir-Sen Sivas 1 Nolu Şubede Basın ve İletişimden sorumlu başkan yardımcısı olarak görev yaptı. 17 Kasım 2018 tarihinde yapılan Eğitim Bir-Sen Sivas 1 Nolu Şube olağan seçiminde 112 delegenin oyunu alarak tekrar Basın ve İletişimden Sorumlu başkan yardımcısı olarak seçildi. 2018 Ağustos ayından itibaren Çayboyu Ortaokulu müdürü olarak görev yapmaktadır.

Evli ve İki çocuk babasıdır.


Halil İbrahim TAŞCI
Şube Başkan Yardımcısı (Mevzuat ve Toplu Sözleşme )

 

1967 yılında Sivas Merkeze bağlı Yanalak Köyünde doğdu. İlkokulu Yanalak Köyü İlkokulu’nda okudu. Ortaokula Sivas İmam Hatip Lisesi’nde başladı, ikinci sınıftan sonra Şarkışla İmam Hatip Lisesi’ne gitti ve 1987 yılında Şarkışla İmam Hatip Lisesi’nden mezun oldu. Aynı yıl Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesini kazandı. 1992 yılında Selçuk Üniversitesi İlahiyat fakültesinden mezun oldu.

1992 yılında Gaziantep ili Nizip ilçesi Sekili Ortaokulu’nda Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni olarak göreve başladı. 1993-1997 yıllarında Sivas Hafik İmam Hatip Lisesi’nde görev yaptı. 1998 Yılında Sivas Gazipaşa Ortaokulu’na tayin oldu. Sivas Gazipaşa Ortaokulu’nda öğretmenlik ve müdür yardımcılığı yaptı. Halen aynı okulda okul müdürü olarak görev yapmaktadır.

Gazipaşa Ortaokulunda uzun yıllar İşyeri Temsilciliği yaparak başlayan sendikal mücadelede süreci, 5 Aralık 2015 yılında gerçekleşen Eğitim-Bir-Sen Sivas 1 Nolu Şube Olağanüstü Kongresi’nde Başkan Yardımcılığı (Mevzuat ve Toplu Sözleşme) görevine seçildi. 2018 yılında gerçekleştirilen Eğitim-Bir-SEN Sivas 1 Nolu Şube 6. Olağan Kongresi’nde Başkan Yardımcılığı (Mevzuat ve Toplu Sözleşme) görevine seçildi.

Evli ve iki çocuk babasıdır.


 

1978 yılında Sivas’ta doğdu. İlk orta ve lise öğrenimini Sivas’ta tamamladı. Ankara Gazi Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesinden 2000 yılında mezun oldu. Sivas Kız Yatılı İlköğretim Bölge Okulu’nda öğretmenliğe başladı. Kılavuz İMKB İlköğretim Okulu, Vali Muammer Bey İlköğretim Okulu ve Alparslan Ortaokulu’nda çalıştı. Halen Şehit Adnan Saka Ortaokulu’nda öğretmen olarak görevine devam etmektedir.

2014 yılında Eğitim-Bir-Sen Sivas 1 Nolu Şube 5. Olağan Kurul delegesi olarak seçildi. 2015-2017 yılları arasında Eğitim-Bir-Sen Sivas 1 Nolu Şube Kadınlar Komisyonu Başkanlığını yürüttü. 2018 yılında gerçekleştirilen Eğitim-Bir-Sen Sivas 1 Nolu Şube 6. Olağan Genel Kurulu’nda Başkan Yardımcılığı (Eğitim ve Sosyal İşler) görevine seçildi.

Evli ve 3 çocuk annesidir.